Haber Açısı
Anasayfa | Künye | İletişim | Haber Açısı Ana Sayfan Yap Açılış Sayfası Yap | Haber Açısı sık kullanılanlara ekle Sık Kullanılanlara Ekle | Haber Açısı RSSRSS 26 Kasım 2015, Perşembe
Loading
UÇAN ARABA İLK UÇUŞUNU YAPTI
04 Ağustos 2013 15:54  |  Okunma: 424  | 
Facebook Paylas
“ Uçan araba Terrafuguia Transition, halka açık ilk uçuşunu gerçekleştirdi „

2015’den itibaren satışa sunulacak olan Terrafugia için şimdiden ön siparişler alınmaya başlandı. Terrafugia Transition modelinin 279 bin dolardan satışa çıkması bekleniyor.

Filmlerde gördüğümüzü uçan arabalara sahip olmaya çok az kaldı. 1950’lerde yapılan açıklamalarda 2000’lerden itibaren herkesin uçan otomobillere sahip olacağı söylense de bu beklentiler 2013 yılan gelmemize rağmen henüz gerçekleşebilmiş değil. 90’ların başından beri konu üzerinde çalışmalar devam etse de başarılı modeller henüz ortaya çıkabilmiş değildi.

Komplike projelerle yola çıkanlar projelerini bir türü gerçeğe dönüştüremese de, basit bir fikirden yola çıkan Terrafugia firması hayallerini gerçeğe dönüştürmeyi başardılar. Tek pervaneli uçak ve otomobili bir potada eritme fikrinden yola çıkan Terrfugia, ilk modeli Terrafugia Transition’ı başarılı bir şekilde tamamladı. Uçuşu ve sürüşü güvenli bir şekilde gerçekleştirebilen Terrafugia Transition’ın testleri 2012’den beri devam ediyordu ve halka açık ilk uçuşunu da geçtiğimiz haftasonu ABD’nin Wisconsin kentinde düzenlenen havacılık fuarıyla gerçekleştirdi.

Birçok inovatif parçanın kullanıldığı Transition, hem uçuşu hem de sürüşü başarılı bir şekilde tamamladı. Karbon fiber materyallerin kullanıldığı aracın birçok parçası katlanabiliyor. Terrafugia firması Transition’ın 2015 yılından itibaren 279 bin dolar fiyat etiketiyle satışa sunacak. (MYNET)


Bu sitede yer alan bilgiler Haber Açısı adresi kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Tüm hakları Telif Hakları Yasası'nca korunmaktadır. Yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
FaceBook'tan Yorumla
Copyright © 2015 Haber Açısı Ulusal Haber, Köşe Yazısı, Analiz, Fotoğraf ve Video Portalı. Tüm hakları saklıdır.