Haber Açısı
Anasayfa | Künye | İletişim | Haber Açısı Ana Sayfan Yap Açılış Sayfası Yap | Haber Açısı sık kullanılanlara ekle Sık Kullanılanlara Ekle | Haber Açısı RSSRSS 26 Kasım 2015, Perşembe
Loading
AKP'DEN BİR VEKİL DAHA İSTİFA EDİYOR
31 Ocak 2014 12:20  |  Okunma: 759  | 
Facebook Paylas
İhraç istemiyle disipline sevk edilen AK Parti İstanbul Milletvekili Çetin saat 14.00'da TBMM'de basın toplantısı düzenleyerek istifasını açıklayacak.

AKP'de kesin ihraç istemiyle disipline gönderilen son milletvekili olan İstanbul Milletvekili Muhammed Çetin'in de istifa edeceği öğrenildi. Çetin'le birlikte 17 Aralık operasyonlarının ardından Ak Parti'den ayrılan milletvekili sayısı sekize çıkacak.

BASIN TOPLANTISINDA İSTİFASINI AÇIKLAYACAK

Ak Parti Merkez Yürütme Kurulu'nun "partiye zarar verdiği, parti içinde fitne yaratan konuşmalar yaptığı" gerekçesiyle kesin ihraç istemiyle tedbirli olarak Müşterek Disiplin Kurulu'na havale ettiği Çetin, bugün saat 14.00'da Meclis'te basın toplantısı yapacağını duyurdu.

Çetin'in toplantıda partiden istifasını açıklaması bekleniyor.

YAZILI SAVUNMA İSTEYİNCE...

Çetin, ihraç istemi üzerine haksızlığa uğradığını, kendisine atfedilen konuşmaları yapmadığını belirterek disiplin kurulunun karşısına çıkıp neyle suçlandığını öğrenmek istediğini belirtmişti. Ancak AK Parti Disiplin Kurulu'nun yazılı savunma istemesinin ardından Çetin istifa kararını aldı.

AYAKKABI ESPRİSİ DİKKAT ÇEKMİŞTİ

Şikayet sebebi olan konuşmaların arasında Çetin'in 'Ayakkabı kutun kaç numara' diye espri yaptığı dikkat çekmişti.

İSTİFA EDEN 8. VEKİL OLACAK, SANDALYE SAYISI 319'A DÜŞECEK

Rüşvet ve yolsuzluk operasyonlarının ardından parti içine dönük eleştirileri nedeniyle Kütahya Milletvekili İdris Bal ihracı istenince istifasını açıklamıştı. Ardından eski Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay ile Ankara Milletvekili Haluk Özdalga ve İzmir Milletvekili Erdal Kalkan, benzer süreçle partiden ayrıldı. Eski İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin ile İstanbul Milletvekili Hakan Şükür ve Burdur Milletvekili Hami Yıldırım ise haklarında disiplin işlemi olmamasına karşın Başbakan Tayyip Erdoğan'ın yaklaşımına tepki göstererek Ak Parti'den ayrılmışlardı.

Çetin son bir buçuk ayda partiden kopan sekizinci milletvekili oluyor. Çetin'in istifasıyla Ak Parti'nin Meclis'teki sandalye sayısı 319'a düşecek.

Milletvekilliğinden istifa ettiğini açıklayan eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın dilekçesi ise halen Ak Parti Grup Yönetim Kurulu'ndan Meclis Başkanlığı'na iletilmediği için işleme alınmadı.

(haberler.com)


Bu sitede yer alan bilgiler Haber Açısı adresi kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Tüm hakları Telif Hakları Yasası'nca korunmaktadır. Yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
FaceBook'tan Yorumla
Copyright © 2015 Haber Açısı Ulusal Haber, Köşe Yazısı, Analiz, Fotoğraf ve Video Portalı. Tüm hakları saklıdır.